logo 201 consulting logo

Nízkouhlíkové technologie – Elektromobilita – Výzva V.

Uvažujete o koupi elektromobilu pro Vás či Vaše zaměstnance. Program Nízkouhlíkové technologie – aktivita a) Elektromobilita je pro Vás tím správným řešením.

Cílem programu Nízkouhlíkové technologie – aktivita a) Elektromobilita je podpora konkurenceschopnosti podniků a udržitelnosti české ekonomiky prostřednictvím zaváděním inovativních technologií v oblasti elektromobility. Dalším cílem je zvýšení využití efektivnějších a spolehlivějších nízkouhlíkových technologií, které se zatím v ČR běžně neuplatňují.

Žádosti o podporu jsou přijímány od 6. 1. 2020 do 28. 5. 2020.

Program podporuje zavádění elektromobilů a dobíjecích stanic u podnikatelských subjektů pro vlastní potřebu s pravidelným denním nájezdem. Elektromobilem se v této výzvě rozumí typy vozidel BEV – battery electric vehicle (bateriové elektrické vozidlo) a EREV – extended-range electric vehicle (elektrické vozidlo s prodlouženým dojezdem). Podporované kategorie silničních vozidel:
- L6e a L7e (čtyřkolky)
- M1 (osobní) s pořizovací cenou MAX. do 1 250 000,- Kč bez DPH
- M2 a M3 do 7,5t (minibus)
- N1 a N2 do 12t (nákladní)

Pořízení neveřejných (rychlo) nabíjecích stanic v rámci podnikatelského areálu pro vlastní potřebu pro elektromobily s možností doplnění nabíjecí stanice o baterii a FVE, za předpokladu, že baterie i FVE je součástí nabíjecí stanice.

Pro více informací o programu pokračujte zde.