Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Fotovoltaické systémy s/bez akumulace – I. výzva

Fotovoltaické systémy s/bez akumulace – I. výzvaPodpora instalace fotovoltaických elektráren na podnikatelských budovách z Národního plánu obnovy

Cílem výzvy je podpora realizace projektů, které vedou ke zvýšení instalovaného výkonu fotovoltaických zdrojů a následného navýšení výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů energie v rámci ČR.

Příjem Žádosti o podporu bude upřesněn. Nejzazší datum ukončení projektu 30. 11. 2023. Alokace programu činí 2 mld. Kč.

Na co lze získat podporu (podporované aktivity):

  • Podpora fotovoltaických elektráren (dále jen FVE) na podnikatelských budovách včetně přístřešků (např. pro automobily, stavební techniku, skladování materiálu atp.) s instalovaným výkonem od 1 kWp do 1 MWp včetně.
  • Podpora na akumulaci elektrické energie může být poskytnuta pouze v případě, že akumulace je součástí investice do nové FVE a slouží výhradně pro potřeby optimalizace využití vyrobené elektrické energie.

Kdo může žádat (příjemci podpory):

  • podniky všech velikostí a zaměření, vyjma podniků vlastněných ze 100 % veřejným subjektem
  • cílová oblast: území celé ČR včetně hl. m. Prahy

Kolik lze získat na jeden projekt (forma a výše podpory):

Míra podpory vychází z celkových způsobilých výdajů a činí:

  • 35 % pro fotovoltaické systémy
  • 50 % pro systém akumulace mimo území hlavního města Prahy
  • 45 % pro systém akumulace na území hlavního města Prahy

Postup stanovení výše celkových způsobilých výdajů pro výdaje nezbytně související s výstavbou fotovoltaické elektrárny bez nákladů souvisejících s akumulací energie s instalovaným výkonem od 1 kWp do 100 kWp znázorňuje Graf lineární interpolace pro stanovení měrných způsobilých nákladů projektu, který naleznete zde.

Způsobilé výdaje:

  • Investiční náklady na samotnou instalaci fotovoltaické elektrárny včetně akumulace energie zahrnují: Fotovoltaické panely, nosné konstrukce fotovoltaických panelů, střídače, rozvaděče, kabeláž, akumulační baterie, řídící software, drobný montážní materiál, doprava, instalace, VRN (vedlejší rozpočtové náklady).
  • Projektová dokumentace stavby (fotovoltaické elektrárny).
  • Inženýrská činnost ve výstavbě.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Text Výzvy programu naleznete zde.