Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Sociální odpovědnost

Sociální odpovědnost

Sociální odpovědnost vnímáme jako neodmyslitelnou součást etického podnikatelského přístupu. Každá firma by měla svou činnost vykonávat tak, aby zároveň obohacovala společnost. V rámci našich CSR aktivit se proto zaměřujeme na podporu komunit a spolků, které často stojí stranou veřejného zájmu. Rádi si vybíráme projekty z našeho regionu a úspěch firmy vracíme zpět.

Důležité je pro nás transparentní finanční hospodaření, etické řízení firmy, stejně jako péče o zaměstnance. Zakládáme si na podporujících a rovných vztazích s našimi partnery, klienty a dodavateli.

ELEKTRICKÝ ZVEDÁK

Přímá pomoc, kde je potřeba. Darovali jsme elektrický zvedák pacienta značky Invira  

V rámci sociální odpovědnosti se zaměřujeme na cílenou pomoc komunitám, organizacím a lidem v našem okolí. Když jednoho z našich vážených obchodních partnerů potkala v životě závažná zdravotní komplikace, bylo pro nás zcela přirozené přispět konkrétním darem jemu a celé rodině k ulehčení nesnadné situace.

I mezi obchodními partnery vzniká více než obchodní vztah, někdy to může být pevné celoživotní přátelství. „S firmou Style CNC Machines mě pojí silné pouto. Dlouholetý obchodní zástupce této firmy byl naším partnerem od počátků, pomohl nám k prvním obchodním případům a vzal si nás takzvaně pod křídla. I díky jeho podpoře a spolupráci jsme dnes úspěšnou společností,“ uvádí Pavlína Torhanová, zakladatelka naší společnosti.

 „Neváhali jsme proto s věnováním hmotné pomoci. Současný zdravotní stav našeho partnera vyžaduje starostlivou péči a já pevně věřím, že elektrický zvedák usnadní celé rodině každodenní fungování.“

 

ŠACHOVÉ SPOLKY

Sponzoring a podpora mladých šachistů 

Šachy jsou vynikajícím prostředkem pro rozvoj kognitivních schopností dětí – při hře se vyvíjí logické myšlení, plánování, koncentrace i řešení problémů. Děti se učí přemýšlet dopředu a plánovat dlouhodobé strategie. Vnímáme to jako důležitou protiváhu k dnešní zrychlené a zkratkovité digitální době. I proto podporujeme šachové spolky, kde se mají děti možnost potkávat osobně a věnovat se svému koníčku.

„K podpoře šachistů mě navedl můj vlastní syn, kterému šachy učarovaly. V našem okolí má dlouhou historii Šachový klub JOLY Lysá nad Labem n.z., který jsme se rozhodli podpořit jednorázovým finančním darem ve výši 45 300 Kč. Přispěli jsme k dalšímu fungování klubu a nákupu potřebných pomůcek pro pořádání dětských turnajů,“ uvádí majitelka společnosti.

  

MERKUR DO ŠKOL

Merkur do škol – podpora výuky pomocí interaktivních didaktických her

O škole hrou hovořil již první zakladatel moderní pedagogiky Jan Ámos Komenský. Hra je specifickou formou poznávání, pro děti představuje cestu k pochopení okolního světa a jeho zákonitostí. Své místo by měla mít i ve školní výuce. Ve spolupráci s Nadačním fondem Modráček jsme proto na konci roku 2022 darovali Základní škole Na Výsluní v Brandýse nad Labem 25 didaktických her českého výrobce Merkur.

 „Ke spolupráci nás oslovil pan Karel Sladký z Nadačního fondu Modráček, který se stará o komunikaci se školami a distribuci stavebnic,“ uvádí Pavlína Torhanová, majitelka společnosti. „Projekt mě velice oslovil, protože podpora zábavné formy výuky mi dává opravdu velký smysl.“

 Speciální edice stavebnice Merkur obsahuje kromě klasických dílků magnetickou tabulku navíc, na které si děti mohou sestavovat písmenka, nebo trénovat počítání. Stavebnice Merkur obecně pomáhá zkvalitňovat technické vzdělávání – jako školní pomůcku ji mívali žáci již v roce 1930.

  „Jsem ráda, že jsme mohli tímto darem navázat na českou tradici. Merkur pochází z Police nad Metují, kde je i muzeum – sama jsem ho s dětmi navštívila. Přišlo mi proto blízké podpořit hezký projekt a ryze český produkt. Stavebnici od nás dostaly i děti našich zaměstnanců. Přeji všem žáčkům ZŠ Na Výsluní, ať jim stavebnice zpestří každodenní výuku.“

  

CD S DĚTSKÝMI PÍSNĚMI

Přispěli jsme na vznik hudebního alba pro děti české zpěvačky Terezie Palkové

Kvalitní hudební produkce pro děti se na českém trhu nachází poskrovnu. Charismatická hudebnice, herečka, akordeonistka a pianistka Terezie Palková přistupuje k tvorbě pro děti hravě, zábavně a zároveň bez zbytečného sentimentu. Ke spolupráci si zve talentované hudebníky a její alba mají nespornou uměleckou hodnotu.

 „Hudbu Terezie Palkové znám osobně a obdivuji, s jakým zápalem se tvorbě věnuje. Když jsem se dozvěděla, že pořádá veřejnou sbírku, aby mohla vydat další dětské album “Čury mury frk!“, rozhodla jsem za 201 consulting s.r.o. sbírku podpořit finančním darem ve výši 32 tisíc Kč,“ uvádí majitelka společnosti Pavlína Torhanová.

 Díky podpoře dárců vzniklo CD s písničkami o pohádkových postavách, v němž účinkují talentovaní muzikanti, kteří se na svých partech podíleli i autorsky. Kromě Terezie zde na basu a tubu hraje Filip Spálený, na bicí a percuse Camilo Caller, na saxofon a klarinet Jakub Doležal, na ukulele a kytaru Vojtěch Švejda. Součástí alba jsou rovněž dětské omalovánky s postavičkami z písní.

 „Dětem se album moc líbí – potvrzeno to máme i od dětí našich zaměstnanců, kterým jsme album věnovali. Věřím, že kvalitní produkcí můžeme u dětí rozvíjet zájem o hudbu a umění. Hřeje mě u srdce, že jsme mohli ke vzniku alba přispět.“

  

ZDRAVÁ VODA V KANCELÁŘI

Zdravá voda v kanceláři pro naše zaměstnance a návštěvy

Čistá voda je základem zdraví. V našich kancelářích používáme vodní filtry od české firmy PURE WATER a karafy VITAJUWEL k další revitalizaci. Filtrovaná a harmonizovaná voda udržuje tělo v lepší kondici, napomáhá detoxikaci a výrazně pozitivně ovlivňuje pitný režim.

 „Řídím se heslem, že jsme to, co jíme a pijeme. Záleží mi na tom, aby nejen naši zaměstnanci ale také návštěvy pili kvalitní vodu. Upravenou filtrovanou vodu od společnosti PURE WATER již používá celá řada poraden ve svých ordinacích v rámci ozdravných procesů. Značka českého výrobce tak pro mě představuje záruku kvality,“ vysvětluje Pavlína Torhanová.

Kromě filtračního systému mají naši zaměstnanci k dispozici také karafy s drahokamovými vložky, které přispívají k další úpravě, zkvalitnění a zjemnění chuti. „Krásné karafy od společnosti VITAJUWEL vyrábějí ručně čeští a slovenští skláři. Nezávislou laboratoří v Německu bylo prokázáno, že vibrace drahokamů jsou schopny vodu pozitivně ovlivnit po biologické stránce. Po pozitivních zkušenostech výrobky obou českých firem ráda doporučuji dál.“