Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Environmentální odpovědnost

Environmentální odpovědnost

V rámci enviromentální politiky dbáme na efektivní hospodaření s energiemi a používání udržitelných materiálů včetně jejich recyklace. Zaměstnancům zajišťujeme příjemné a čisté pracovní prostředí. Pravidelně organizujeme ekologicky prospěšné aktivity, které přispívají ke zlepšování životního prostředí. To vše s dobrým vědomím, že naše činnost prospívá lidem v našem okolí i planetě.

Po vzoru švédského ploggingu. Sběr odpadků v nedalekém lesoparku

„Spojit příjemné s užitečným“, to je hlavní myšlenka ploggingu. Jedná se o jednoduchou aktivitu, která vznikla ve Švédsku a spojuje v sobě běh na čerstvém vzduchu se sběrem odpadků. Péče o naši planetu začíná v místě, kde žijeme a pracujeme. S celým týmem 201 consulting s.r.o. jsme se proto vydali sbírat odpadky do nedalekého lesoparku v Letňanech.

Celou akci jsme pojali jako příjemné sportovní odpoledne. Nazuli jsme běžecké boty, pytle do rukou a šlo se na věc. Počasí nám přálo a za necelé tři hodiny se podařilo sesbírat 7 pytlů. „Musím přiznat, že jsme byli nemile zaskočeni, kolik pohozených odpadků se v lesoparku nashromáždilo. Zároveň nás ale těšilo, že jsme mohli přispět k jeho vyčištění. Hlavně jsme si při běhu užili spoustu zábavy,“ uvádí Ing. Pavlína Torhanová, majitelka společnosti.

Po běhu vyhládne, a tak jsme ještě po akci uspořádali pohodové večerní opékání buřtů. Chutnalo všem a nálada byla skvělá. Plogging nám ukázal, že i malé činy mohou mít velký dopad a jak důležité je starat se o okolní prostředí. Navíc to jde i s úsměvem a následným dobrým pocitem, který jen tak něco nenahradí.

Sázeli jsme nové stromy na Broumovsku

V rámci dlouhodobé strategie enviromentální odpovědnosti se snažíme přispívat k ochraně životního prostředí. Náš firemní teambuilding jsme proto pojali zároveň jako příležitost zapojit se do výsadby nových stromů v srdci malebné Radvanické vrchoviny.

„Péče o naši planetu je klíčová pro budoucnost nás všech. Sázení stromů je jedním ze způsobů, jak můžeme přispět ke zlepšení kvality ovzduší a vytvořit zdravější životní prostředí,“ uvádí Pavlína Torhanová. „Aby celá akce měla opravdu smysl, konzultovali jsme naše plány s odborníky na životní prostředí. Správná volba dřevin a následná péče o ně by totiž měla být neodmyslitelnou součástí celého projektu.“

Do akce se zapojili všichni zaměstnanci a výsadba se stala skvělou příležitostí pro týmovou spolupráci. Celý den jsme strávili sázením mladých stromků, které posílí místní ekosystém. „Tato akce nám umožnila nejen fyzicky přispět k ochraně přírody, ale také si užít společně strávený čas v krásné přírodní oblasti kopce Turov,“ dodává Pavlína Torhanová. „Věřím, že tato aktivita bude inspirací i pro ostatní společnosti.“