Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Články > Digitalizace - Průmysl 4.0

Digitalizace - Průmysl 4.0

Digitalizace na druhou aneb vítejte ve čtvrté průmyslové revoluci

Skok ze 3.0 na 4.0 naznačuje, že se jedná o vylepšení, pro které je vhodný přívlastek “revoluční”. V případě první průmyslové revoluce došlo k masivnímu zavedení mechanických parních strojů, poté přišla doba elektrické energie a následně související robotizace a automatizace. Jednoduše by se dalo říci, že každá nová průmyslová revoluce začíná tam, kde ta předchozí skončila a je pro ni příznačné jak masivní zavedení nové technologie, tak změna společenského paradigmatu. Nejinak tomu je i v případě digitalizace.

Co si vlastně představit pod pojmem digitalizace?

Jedná se o proces přenesení záležitostí, které tradičně probíhaly ve fyzickém světě, do světa virtuálního. Primární roli zde hraje rozvoj informačních technologií a velké množství ekonomicky využitelných dat. Čtvrtá průmyslová revoluce přináší sjednocení fyzických, informačních a datových komponent do jediného digitálního celku a navazující růst nároků na interoperabilitu zařízení a programů využívaných pro provoz podniků.

Průmysl 4.0 - využijte naplno svůj potenciál

Digitalizace a Průmysl 4.0 tedy nejsou pouze trendem mezi nejvyspělejšími společnostmi, ale příležitostí pro všechny podnikatelské i nepodnikatelské subjekty, jak využít technologického vývoje pro usnadnění, zrychlení a zefektivnění podnikových procesů. Pokud chcete začít digitalizovat, využijte zkušeností odborníků společnosti 201 consulting se zajišťováním evropských dotací a snižte náklady své investice do budoucnosti v prosperitě.