Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Články > Cirkulární ekonomika v podnikání

Cirkulární ekonomika v podnikáníCo to vlastně je a proč by dané téma mělo zajímat každého? Cirkulární ekonomika neboli oběhové hospodářství mění tradiční model podnikatelského chování vytěžit -> vyrobit -> použít -> vyhodit, na model šetrnějšího a efektivnějšího zužitkování zdrojů.

Nakládejme s odpadem rozumně

Celosvětová poptávka po surovinách již v roce 2009 dosáhla jeden a půl násobku udržitelným tempem obnovitelného potenciálu planety. Roční globální produkce odpadu je více než dvě a půl miliardy tun, z nichž téměř polovina končí bez využití na skládkách či ve spalovnách. Jen v případě plastu to znamená každoroční ztrátu 120 miliard dolarů.

S tímto nepříznivým trendem lze úspěšně bojovat jedině transformací celé společnosti, a to předcházením vzniku odpadu, jeho recyklací a návratem takto získaných materiálů zpět do výrobního cyklu.

Optimalizujte interní procesy a snižte tím náklady

Firmy všech velikostí mají nyní jedinečnou příležitost optimalizovat interní procesy a snížit náklady na podnikání díky Národnímu plánu obnovy, v rámci kterého Česká republika získala podporu z rozpočtu Evropské Unie ve výši až 179 miliard korun. Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), má plánovanou alokaci ve výši 81 miliard korun.

Chcete-li se zúčastnit některého z výše uvedených dotačních programů a získat finance na nové investiční záměry u Vás ve firmě, poraďte se s odborníky ze společnosti 201 consulting.